Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak rozpocząć naukę programowania?

Moda? Nuda? A może rzeczywiście potrzebna umiejętność? Hasło nauka programowania dla dzieci to nadal ciągłe niewiadome dla wielu osób. Nikt nie zada obecnie pytania, czy czytanie jest modne albo potrzebne, natomiast w przypadku edukacji programistycznej, nadal wątpi się w jej sens. Tymczasem mamy XXI wiek i wielu z nas, dorosłych musi zdawać sobie sprawę z tego, że programowanie, ogólna technologiczna śmiałość i umiejętności, to już elementarny kierunek, w którym należy rozwijać najmłodsze pokolenia od samego początku ich edukacji. Wiele krajów na całym świecie zdaje sobie z tego sprawę i już od kilku lat kształcą od najmłodszych lat uczniów szkół podstawowych i średnich. Dzięki temu mają pewność, że za dekadę – dwie na rynek pracy wejdzie młoda, prężna ekipa, która wspomoże dalszy rozwój społeczeństwa, poprzez kolejne technologiczna nowinki.

Nauka programowania. Czy warto?

Każdy kierunek nauki ma swoją wartość.Tak samo nauka programowania dla dzieci. Można wymienić szereg argumentów, które mówią za jego wartością w całkowicie namacalny sposób. Wspomniany we wcześniejszym akapicie rynek pracy, to ogromna machina, która tak naprawdę rządzi już całym światem. Globalizacja i pęd technologiczny nie patrzą na to, że istnieją rejony, gdzie cyfrowa technologia jeszcze się nie przyjęła, czy nie ma na nią dużego popytu. Większości sektorów rynku działa według globalnych standardów, wykorzystując wszelkie możliwości dla największej efektywności i redukcji kosztów. Robotyzacja i automatyzacja wielu stanowisk już teraz zbiera żniwo bezrobocia w przypadku osób, które kiedyś wykonywały manualnie pewne prace. Nie jest więc niczym zaskakującym stwierdzenie, że przyszły pracownicy to tacy, którzy tworzą, jak i nadzorują pracę stworzonych przez nich ułatwień. Dlatego programista niezależnie od stanowiska będzie miał największe możliwości odnalezienia się na przyszłym rynku pracy, a tym samym jego wartość jako potencjalnego pracownika, będzie znacznie większa niż w przypadku ludzi niezainteresowanych technologią i jej możliwościami.

Kodowanie. Jak zacząć?

Najlepiej sprawdzają się wszelakie kursy, podczas których młody słuchacz może na bieżąco konsultować swej podstępy, mieć stały nadzór nauczyciela, jak i możliwości pracy w zespole. Takie możliwości dają dobrze zorganizowane warsztaty programowania dla dzieci. Opole to jedno z wielu miejsc, gdzie znajduje się także nasza placówka, w której na bieżąco staramy się przekazywać aktualną wiedzę, zarażać pasją i motywować do dalszego programistycznego rozwoju na każdym szczeblu edukacji. Poza stacjonarnymi kursami istnieją też możliwości nauki programowania z domu – online. Tego typu kursy także potrafią być efektywne, jeżeli chodzi o poziom przekazywanej na nich wiedzy, jednak tu trzeba pamiętać o tym, aby nie celować w takie, które pozostawiają ucznia samemu sobie. Nawet na kursach online niesamowicie ważna jest możliwości przedyskutowania materiału i odnalezienie pomocy w razie trudności u kogoś sprawującego nadzór nad uczniami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *