Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Media społecznościowe w edukacji.

Media społecznościowe w edukacji.

Rodzice dzieciaków wchodzących w nastoletni okres często zastanawiają się, czy dostęp do mediów społecznościowych, jest odpowiednią formą rozrywki. Nie da się ukryć, że nastolatkowie chcą istnieć w sieci. W dzisiejszych czasach jest to w pełni naturalne, wśród pokolenia cyfrowych tubylców (dzieci urodzone po 2000 r.). Zresztą już dziesięć lat temu znane było powiedzenie, że jeżeli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz. Prawdziwy boom jednak rozpoczął się wraz z powstaniem portali społecznościowych. Ludzie, do tej pory nie odczuwając takiej potrzeby, nagle zaczęli się dzielić swoim życiem na Facebooku, czy kiedyś na jego polskim, nie za bardzo udanym odpowiedniku Naszej Klasie. Czy to dobrze? Czy społeczeństwo powinno iść w tym kierunku? Trudne pytanie, ale na pewno ma to swoje plusy. Rozwój Social Media to także olbrzymi przeskok w metodach, a przede wszystkim możliwościach nauczania.

Nauczyciele w sieci.

Okazuje się, że już w tej chwili olbrzymia ilość nauczycieli, wykładowców i osób organizujących różnego rodzaju kursy i szkolenia, najchętniej szuka materiałów właśnie w sieci. Informacje o nich zdobywa głównie poprzez społeczności grup na Facebooku. Nic w tym dziwnego, w Polsce konto posiada na nim 10 milionów osób, czyli około 30% populacji.

Oczywiście najbardziej poszukiwane informacje w sieci, to takie, które powstały razem z nią. Prym wiodą wszelkie nowinki technologiczne, kodowanie dla dzieci i młodzieży, porady dotyczące zakupu sprzętu oraz kursów online.

Wyprawa w głąb Internetu.

W poszukiwaniu informacji edukacyjnych w czeluściach Internetu zapuszczają się nie tylko nauczyciele, ale sami oni często namawiają swoich uczniów do szukania w sieci rozwiązań. Polecają zapoznanie się z materiałami na You Tube lub sami pokazują je podczas zajęć. Nie ma w tym nic złego. Internet o swoista biblioteka XXI wieku, a ogrom użytkowników sprawia, że nawet najbardziej złożone problemy można próbować rozwiązać z perspektywy wielu osób. To możliwość, jakiej nie mieli nauczyciele przez setki lat, a która wnosi w ich pracę możliwości nauczania w najlepszy możliwy sposób… pogłębiając swoją wiedzę razem z uczniami.

Nasi wykładowcy także korzystają z sieci, aby przekazać dzieciakom możliwie jak najnowsze informacje – sprawdźcie kodowanie dla dzieci Opole.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *