Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Programowanie online dla dzieci. Czy nauka zdalna jest odpowiednia dla młodych słuchaczy?

Programowanie online dla dzieci. Czy nauka zdalna jest odpowiednia dla młodych słuchaczy?

Nasza rzeczywistość to już nie tylko to, co namacalne i znane od wieków, ale także media, które dla naszych przodków byłyby nie do zrozumienia. Rzeczywistość to już tej chwili także dostęp do wirtualnych i cyfrowych możliwości. Jeszcze nie tak dawno mówiono głośno o podziale sieci i „normalnego” życia, ale już zaczyna się to zmieniać. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak i odczuwa potrzebę przenoszenia większości ważnych, życiowych spraw do dostępnej z każdego miejsca na ziemi bazy, jaką jest Internet. W ten sposób minimalizujemy potrzeby posiadania dokumentów, zapamiętywania informacji czy zagłębiania się w lektury książek strona po stronie.

Kiedy do sieci wchodzą już coraz bardziej powszechne sprawy dnia, równocześnie rozwijają się w niej kierunki, niezwykle istotne dla nas, społeczności w kolejnej fazie ekstremalnego rozwoju technologicznego…W tym edukacja online.

O ile sama nauka online jest już od dłuższego czasu znana, głównie starszym słuchaczom, chcącym odświeżyć bądź rozwinąć umiejętności zawodowe, o tyle mała ilość opcji oferowała do tej pory skuteczną naukę dla dzieci i nastolatków. Znając potrzebę wdrażania edukacji przez Internet, stworzyliśmy kursy programowania dla dzieci i młodzieży online, które kompleksowo podchodzą do kwestii rozwoju nowych umiejętności.

Czy nauka programowania dla dzieci online jest efektywna?

Często spotykamy się z niedowierzaniem, że młodzież, a w szczególności dzieci w wieku wczesnoszkolnym są w stanie nauczyć się prawdziwych umiejętności poprzez sieć. Jest to krzywdzące stwierdzenie, zarówno w stosunku do młodego pokolenia, jak i rozwoju technologicznego świata. Nauka programowania dla dzieci i młodzieży online może być (i jest) efektywna, wystarczy tylko odpowiednio do niej podejść.

Nasza szkoła programowania dla dzieci w Opolu od wielu lat prowadzi zajęcia stacjonarne, ale i pojedyncze kursy online. Dało to nam i naszym wykładowcom ogólny pogląd na to, jak powinny wyglądać kursy idealne, które pomimo braku fizycznego kontaktu z „klasą” (zarówno pomieszczeniem, jak i grupą rówieśników), doskonale spełnią swoje edukacyjne zadanie.

Przenieśliśmy do Internetu cały materiał nauczania, zmieniając go tylko nieznacznie pod specyfikę prowadzenia zajęć. Korzystając z najlepszych platform e-learningowych, znaleźliśmy odpowiedni balans pomiędzy możliwościami, jakie mają uczniowie w zaciszu swojego domu, a komplementarną, wręcz warsztatową formą nauki.

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że zarówno słuchacze zajęć stacjonarnych, jak i Ci, którzy brali udział w nauce programowania online dla dzieci, ukończyły kurs na takim samym lub podobnym poziomie wiedzy i rozwoju kluczowych umiejętności.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *